fbpx
www.homeohelp.cz

Jak zatočit s viry (nejen homeopaticky)

Současná doba je pro mnohé z nás náročná, psychicky i fyzicky. Důležité je, že není nutné propadat beznaději, protože máme k dispozici nespočet pomocníků, díky kterým se dají virózy zvládnout lépe. A právě těm z vás, kdo věří, že štěstí přeje připraveným, se může hodit pár tipů, co může být fajn pořídit do domácí lékárničky. 

Co na to homeopatie?

Při epidemiích zaujímala historicky homeopatie významnou pozici. Ostatně právě zakladatel homeopatie Samuel Hahnemann se proslavil tím, že procento úmrtnosti jeho pacientů při epidemiích bylo výrazně nižší než u jeho konzervativních kolegů. Pro zajímavost – ty modré válce na obrázcích dole znázorňují procento úmrtí při homeopatické léčbě, ostatní barvy patří konvenční léčbě. Je otázka, co všechno a proč se v dějinách lidstva odehrálo, že homeopatie upadla v nemilost… (ale pro konspirační teorie slouží jiné weby).

Statistiky úmrtí při epidemiích v 19. století
Statistiky úmrtí při epidemiích v 19. století (Zdroj: Robin Murphy)

Co tedy dělat, když se o nás něco pokouší?

Pokud už se příznaky (jakékoli) virózy rozjíždí, máme několik možností: 1) obrátit se na lékařskou pomoc, 2) zahájit léčbu domácími prostředky, 3) obrátit se na homeopata, 4) udělat všechno dohromady. Ano, i to je teoreticky možné. Pravděpodobnost, že si laik sám určí správný homeopatický lék, je docela malá. (Ani Google neví všechno!) Možných léků je totiž strašně moc. Existuje sice určitá sada základních léků, které se statisticky vyskytují při akutních respiračních onemocněních častěji, ale nikdo vám nezaručí, že zrovna jeden z nich bude ten váš. Nicméně, pokud si pořídíte základní sadu homeopatických léků (kvalitní zdroj najdete třeba TADY), můžete urychlit zásah homeopata tím, že pokud zrovna některý z nich budete potřebovat, pomoc bude rychlejší. 

Pokud z nějakého důvodu nemáte možnost konzultovat svůj stav s homeopatem, kupte si prostě v lékárně Oscillococcinum. Užívá se při těch úplně prvních příznacích chřipky (později už nemívá efekt) a jednou dávkou opravdu není celá tuba (jak tvrdí výrobce), ale stačí odsypat množství, které se vejde do víčka. Takhle vám jedno balení poslouží bohatě pro celou rodinu. Funguje opravdu jen u chřipky, ne u běžného nachlazení. 

Nicméně je potřeba dodat, že podání Oscilla není forma tradiční homeopatie a je to trochu střílení naslepo. Ale i to může být někdy lepší, než nic. V případě klasické homeopatické léčby je během vážnější akutní nemoci obvykle nutné podat více léků v řadě podle toho, jak se obraz nemoci vyvíjí. A to bývá leckdy oříšek i pro zkušeného homeopata.

Pokud je člověk zatím pouze unavený, nic moc mu není, nemá vysokou teplotu, jen prostě cítí, že na něj „něco“ leze, je možné vyzkoušet Schüsslerovu sůl – konkrétně sůl č 3. Ferrum Phosphoricum D12. Jsou to rozpustné tablety, které můžete cucat jako bonbóny klidně každou hodinu. Terapeutka Monika Nyklíčková doporučuje tu od firmy Adler Pharma (a to je možná i důvod, proč často není skladem :-). 

Nedoceněná autopatie

Nejen těm, kdo si v dětství rádi hráli na malého chemika, by mohla učarovat autopatie. Je to metoda podobná homeopatii, ale pracuje výhradně s vlastní informací, která se po naředění vrací zpátky do těla. Pro její aplikování potřebujete autopatickou lahvičku, čistou vodu a – vlastní dech či slinu. A taky si o tom něco málo nastudovat. Pro většinu lidí je to naprosto praštěná záležitost a s tím rizikem to píšu, ale výsledky tahle metoda má, jen zatím zřejmě nebyla dost doceněná. 

Jiří Čehovský se při vývoji lahvičky inspiroval v dávných východních naukách

Příroda nabízí spoustu darů. Stačí si jen vybrat 

Kromě homeopatické léčby je možné s chřipkou zatočit pomocí bylin. Skvělý je třeba ajurvédský bylinný nápoj Samahan, který se dá koupit v lékárnách a zdravých výživách a stojí jen pár desítek korun.  

I naše příroda ale poskytuje celou řadu bylin, kterými lze například podpořit vykašlání – třeba lípu, černý bez, sléz, jitrocel, podběl… Nezapomínala bych ani na starou dobrou dvojku – česnek a cibuli. Za zkoušku stojí také olej z divokého oregana, který dezinfikuje a uvolňuje dýchání. Mně ho kdysi přivezla kamarádka z Kanady, ale určitě už bude nějaký k sehnání i u nás. Protivirový účinek má i olej z grepových jadérek. Jako malý zázrak na kašel se ukazuje Mišpulníkový sirup (ověřeno řadou rodičů). Doporučuji koupit rovnou víc kusů. A na pročištění vzduchu si můžete pořídit třeba Spiron Air od Energy nebo protivirový éterický olej Ravintsara (Cinnamomum camphora). Pak už jen stačí ten potřebný klid – a nohy v teple.

Pevné zdraví přeje

Monika

PS: Uvedená doporučení vychází pouze z mé vlastní zkušenosti, nejedná se o žádnou formu placené propagace. 

Jak zatočit s viry (nejen homeopaticky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek